fbpx

Backup w chmurze

Nasze kompleksowe usługi wsparcia zapewniają komfort i bezpieczeństwo wykorzystania chmury jako centrum danych firmy.

Backup w chmurze

Dostęp do danych z dowolnego urządzenia, którego aktualnie używamy to gwarancja lepszej efektywności i konkurencyjności przedsiębiorstwa. Nic więc dziwnego, że dla wielu firm kopia zapasowa w chmurze wszystkich ważnych danych jest ważnym elementem ich funkcjonowania. Awaria i uszkodzenie sprzętu nie stanowią niebezpieczeństwa utraty ważnych informacji. Dane można przywrócić na każde inne urządzenie, w dowolnych dla siebie momencie. Dlaczego więc warto inwestować w backup w chmurze?

Dlaczego warto inwestować w backup w chmurze?

Backup w chmurze to ważny element bezpieczeństwa danych firmowych. Rozwiązanie to wprowadzone zostało w odpowiedzi na rosnące wymagania przedsiębiorców, którzy chcieli mieć dostęp do danych na każdym urządzeniu i niezależnie od miejsca, w jakim przebywają.

Jak wynika z przeprowadzonych badań, aż 93% przedsiębiorstw, które nie wykonuje kopii zapasowych swoich danych znika z rynku w przeciągu roku od ich utraty. Firmy, które wdrożyły backup w chmurze przetrwały kryzys. Dodatkowo wzmocniły swoją pozycję na rynku. Co również istotne, aż 20% problemów związanych z usunięciem danych wynika z błędu ludzkiego, a niekoniecznie z działań osób/firma trzecich.

Czy backup w chmurze wymaga własnej infrastruktury?

Jedną z wielu zalet migracji do chmury jest zewnętrzna infrastruktura. Oznacza to nic innego jak brak konieczności inwestowania w dodatkowy sprzęt oraz oprogramowanie. Wszystkie Nasze dane są szyfrowane i bezpiecznie przechowywane na zewnętrznych serwerach, w sposób umożliwiający korzystanie z nich z dowolnego urządzenia, niezależnie od miejsca w którym się znajdujemy.

Jak przeprowadzić backup w chmurze?

Nasza metodyka wdrażania usług w chmurze zakłada rozpoczęcie projektu od analizy Twoich potrzeb, w tym procesów biznesowych, wymagań w zakresie wydajności i bezpieczeństwa rozwiązania oraz kierunku rozwoju na następne lata. Krok po kroku analizujemy potrzeby klienta pod kątem doboru jak najlepiej dopasowanych usług chmury. Chmura publiczna oferuje kilkaset usług. Pokazujemy klientom korzyści, koszty jak również zagrożenia wynikające z wyboru poszczególnych wariantów wdrożenia. Pracujemy dla wielu klientów dlatego nasze doświadczenie pomaga nam nie popełniać błędów i wykorzystywać najlepsze praktyki w transformacji do cyfrowych przedsiębiorstw. Nie jesteśmy ortodoksyjnymi wyznawcami konkretnej technologii, dlatego dobieramy rozwiązania kierując się dobrymi praktykami oraz wiedzą z zrealizowanych z sukcesem wdrożeń.

Czy backup w chmurze jest bezpieczny?

Kopia zapasowa danych w chmurze jest bezpieczna. Wszelkie pliki przesyłane do backupu są szyfrowane, co zabezpiecza je przed nieautoryzowanym przejęciem lub wykorzystaniem przez osoby nieuprawnione.

DLACZEGO BACKUP W CHMURZE Z ALLNETGROUP?

icon-4
Kopia zapasowa danych w kilku krokach

Ograniczona do minimum ilość kroków, które masz do wykonania, aby przesłać dane do chmury.

icon-4
Wykorzytywać zaufanie

Awaria firmowego IT? Zapewnij sobie ciągłość danych dzięki disaster recovery,

icon-4
Automatyczna kopia danych

Możliwość skonfigurowania harmonogramu wykonywania kopii. Ty decydujesz, kiedy i o której godzinie ma być przeprowadzony backup do chmury. Wszystko odbywa się automatycznie.

icon-4
Wsparcie techniczne

Działalność AllnetGroup nie kończy się na zrealizowaniu migracji z sukcesem. Tylko tak możemy doradzać klientom w optymalizacji usług z których korzystają oraz rozwiązywać problemy techniczne, z którymi mają trudność.

Śledzimy globalne trendy i praktycznie je wdrażamy.

Dla części naszych klientów administrujemy i zarządzamy częścią IT np. rozwiązaniami w Microsoft Azure lub Microsoft Office. Dzięki temu wspieramy nie tylko biznes ale i ludzi w byciu produktywnym i bezpiecznym w dzisiejszym świecie.

Nasze silne strony

Nasze zobowiązania:

icon-4
Profesjonalny zespół

Nasz zespół tworzy grono ekspertów posiadających liczne certyfikaty. Doświadczenia z codziennej administracji przenosimy do działu wdrożeń, dzięki czemu projektowane rozwiązania są dobrze sprawdzone w praktyce, charakteryzuje je stabilność i niezawodność działania.

icon-7
Szybka reakcja na problemy

Podstawą dobrej współpracy jest zaufanie i szybka komunikacja. Jesteśmy po to aby wspierać biznes naszych klientów. Gwarantujemy, że zawsze możesz na nas liczyć.

icon-6
Doświadczenie

Firma od powstania zarządza usługami IT, przez kilkanaście lat obsłużyliśmy tysiące incydentów. Nasi specjaliści zebrali doświadczenia z wielu branż. Świadczymy usługi dla klientów z wielu, w szczególności obsługujemy przedsiębiorstwa z sektora finansowego, produkcji przemysłowej, handlu oraz przemysłu spożywczego.

icon-8
Wysoka jakość obsługi

Obsługując naszych klientów stosujemy w praktyce metodologię ITIL z wykorzystaniem oprogramowania do zarządzania incydentami Jira. Podczas wdrożeń, w zależności od skali i rodzaju projektu, stosujemy dobre praktyki oparte o metodologie PRINCE 2 oraz Agile.